In-jogos užsiėmimai ketvirtadieniais 17.30 vienodai gerai tinka pradedantiesiems ir pažengusiems. in jan

In-joga rami ir meditacinė jogos forma, vienas iš būdų praktikuoti Hatha (Saulės ir Mėnulio joga), atitinkantis daoistiniam principui IN , priešingam JAN. Musų šiolaikinis pasaulis perpildytas aktyvios JAN energios: judėjimas, greitis, stresas, karjera, konkurencija, įtampa. Tai atsispindi ir dabartinėje jogos praktikoje, kurioje dažnai dominuoja principas Jan:greitas asanų atlikimas, jėgos pozos, dinamiškumas, intensyvus kūno treniravimas. Praktika In (Mėnulio) joga kompensuoja įtemptą gyvenimo ritmą, moko ramybės ir atsipalaidavimo, harmonizuoja žmogų.

apie metodo ypatybes ir privalumus...

In-jogos užsiėmimo metu daug dėmesio skiriama kvėpavimui, atliekami Pranajamos kvėpavimo pratimai, didinantys žmogaus energijos atsargas ir užtikrinantys proto ramybę. Sąmoningas gilus kvėpavimas aprūpina visą kūną deguonimi, gerina atsparumą ligoms, koncentruoja dėmesį, padeda sukurti sąmonės ramią ir pakylėtą būseną.

In-jogai būdingas jogos pozų- asanų ilgas išlaikymas, tempimo procesas vyksta kai raumenys labiau atsipalaidavę - tai užtikrina itin gilų pratimų poveikį. Atliekamos asanos nesudetingos, jos suteikia lankstumą sąnariams, elastingumo raumenims ir jungiamajam audiniui – fascijai.

Kūno jungiamojo audinio-fascijos sistema gali būti įsivaizduojama kaip daugiasluoksnis ištisinis naro kostiumas, dengiantis visą kūną, kuris kaip apvalkalas įvynioja kiekvieną raumenį ir įsipina sluoksniais į visą kūną. Dėl šio persipynimo įtampa vienoje kūno dalyje įtakoja ir kitas kūno dalis. Optimaliomis sąlygomis fascija yra laisvas, drėgnas audinys. Kai kūnas nuolatos laisvai bei subalansuotai juda, fascijinis audinys taip pat juda laisvai bei subalansuotai, palengvindamas judesius tarp skirtingų kūno dalių. Tačiau fascija, veikiama nuolatinio streso bei judesio stokos, tampa nelanksti ir praranda savo takią būseną. Fascijos sluoksniai ima klijuotis vienas ant kito sudarydami skaudžius mazgus. Fascijos sluoksniai sulimpa tam tikru būdu, sistematiškai, sekdami įpročiais paremtus judesius, o dar tiksliau sakant dėl judesių stokos

Nors įtampą ir sąstingį žmonės dažniausiai sieja su raumenimis, iš tikro dažniausiai tai kaupia jungiamasis audinys. Taigi itin svarbu praktikuoti tempimo pratimus dėl visapusišką fizinio ir nervinio atsipalaidavimo.

Įprastas asanų praktikavimas daugiau dėmesio skiria raumenims (Jan principas), tačiau Mėnulio joga padeda išdirbti būtent jungiamajį audinį (In principas), gilius jo sluoksnius, kas suteikia ypatigo laisvumo ir atgaivos pojutį, padeda atsikratyti kūno sustingimo,nelankstumo, tarsi svetimo kūno pojučio, sveikatina sąnarius, suteikia judėjimo laisvę.

In-jogos metu mokoma įsiklausyti į savo pojūčius, ramybės bei kantrybės. Užsiėmimuose ugdomas gebėjimas nusiraminti ir atsipalaiduoti, atliekama relaksacija nuo 15 iki 30 min. (Nidra joga).Taip kasdieninis gyvenimas tampa ramesnis, harmoningesnis.

In jogos efektas:

-subalansuoja nervų sistemą;

-moko atsipalaidavimo;

-šalina stresą, protinę bei fizinę įtapmą, neigiamas emocijas;

-pagerina lankstumą (poveikis sąnariams, raumenims, fascijai);

-didina žmogaus energines atsargas;

-apvalo energinius kanalus (meridianus);

-apvalo energinius kanalus (meridianus);

-harmonizuoja santykius tarp vidinio ir išorinio;

-suteikia gyvybingumo ir džiaugsmo jausmą;

Jn-Jan teorija.

Daoistinė filosofija (Dao- savo kelio atradimas) remiasi pasaulio dualumo koncepcija, dviejų pradų IN ir JAN egzistavimu. Dvi priešingos energijos vienos vientisos energijos neatsiejamos dalys, kurios negali egzistuoti viena be kitos , papildo viena kitą. IN ir JAN yra kiekviename reiškinyje, gamtoje, pasaulyje, žmoguje.

JAN – tai saulė, karštis, šviesa, diena,judėjimas, aktivumas, įkvepimas,vyras.

IN - tai mėnulis, šaltis, tamsa, naktis, ramybė, pasyvumas, iškvėpimas, moteris.

Jų vienybė - yra harmonija. Kai jos subalansuotos - žmogus tampa stiprus fiziškai ir dvasiškai, ramus ir sėkmingas.

Musų kasdienybėje dažnai dominuoja aktyvus principas JAN (stresas, sumaištis, skubėjimas, įtampa), tai tampa depresijos ir kitų ligų priežastimi. Esant JAN pertekliui aktyvi energija tapma agresyvia, ardančia. Šiuo atveju puikiai padeda švelni In-joga subalansuojanti, raminanti, atpalaiduojanti.

Tradicinės jogos poveikis visada pasižymi IN efektu, tačiau jos praktikavimo būdas IN-joga veiksmingai atstato pusiausvyrą ir sugrąžina vidinį balansą.

 

 

 

Go to top