Aktuali informacija, renginiai:

foto meditacMieli jogos studijos lankytojai, artėja ruduo - labai produktyvus laikas, kada po vasarinio poilsio susikaupė daug jegų ir įkvėpimo fiziškai bei dvasiškai stiprinti save  su joga. Jau vyksta registracija į jogos grupę pažengusiems, rezervuokite sau vietą studijoje jau dabar, laukiu SMS arba  laiškus sp4339 @gmail.com , studijos vadovė Svetlana.

 

 

 

____________________________________________________________________________________________

VŠĮ "Sielos harmonija " realizuojamas visuomeninis projektas „Gyvenk sveikai“ ( 90 % remia Šaulių miesto savivaldybė):

 Kviečiame į sveikatingumo stovyklą "Gyvenk sveikai" prie Pašvinio ežero rugpiūčio 26 diena (sekmadienis)

21078707 10155145271099563 5518710374195570447 n1

Stovyklos trukmė: nuo 10.00 val. iki 18.00 val. (transportą organizuoja VŠĮ „Sielos harmonija“). Registruotis  tel. 861142327  (projekto vadovė Svetlana). Veiklą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, dalyvių mokestis 5 eur.

 Renginio programoje:

  -Kontempliatyvus pasivaikščiojimas energinių labirintų erdvėje ugdyti mokėjimą būti čia ir dabar.

 -Jogos sveikatinimo mankšta ir kvėpavimo pratimai pasikrauti energija ir pagerinti savijautą.

  - Maudynės Gongų garsuose – meditacija garsą,  puikus atsipalaidavimas pasiekti ramybės būseną.

Mokymo dalis "Pažink save" su  asmenybės transformacijos, koučingo specialiste, lektore  Laima Odminiene. Paskaita ir praktikumas "Psichologinių krizių  įveikimas": vidinių konfliktų sprendimas, streso valdymo technika, savęs pažinimo metodai lavinti dalyvių asmeninius gebėjimus.

Ir dar:  puikus poilsis  gamtoje, žygis po apylinkes, vaistažolių rinkimas, vegetariška mityba, žalieji kokteiliai, malonus bendraminčių   bendravimas prie laužo.

 Poilsiavietė „Sielos harmonija“ išsidėstę Kurtuvėnų regioniniame parke, 0,5 km nuo Pašvinio ežero. Labai rami ir graži aplinka: dideli medžiai ir miškas, plotas apie 1 ha, nuolatos pjaunama žolė.

______________________________________________________________________________________________________

kalanetika

Projektas "Gyvenimo džiaugsmas" remiamas Šiaulių miesto savivaldybė - nemokamos sveikatinimo mankštos neįgaliesiems. Užsiėmimų programa skirta ne tik sveikatinti kūną, stuburą ir sąnarius, bet ir išmokti atsipalaiduoti, atsikratyti streso, valdyti proto būseną. Projektą įgyvendina patyrę kūno kultūros, jogos ir sveikatinimo mankštos specialistai. Projekto trukmė 9 mėnesiai.

Nuolatinio pobūdžio užsiėmimai vyksta antradieniais 10.30 val. Nenuolatinio pobūdžio relaksacijos užsiėmimai "Garso terapija" vyksta ketvirtadieniais 19.00-20.00 Visi renginiai nemokami dalyvaujantiems žmonėms, turintiems neįgalumo pažymėjimą. Registruotis į užsiėmimus prašome tel.861142327 SMS arba Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

__________________________________________________________

foto garso magija Kiekvieną ketvirtadienį  19.00- 20.00 val. vyksta

Gongų ir dainuojančių dubenų garso terapija  studioje Sielos harmonija. Būtina išankstinė registracija.

Gongų, Dainuojančių dubenų ir kitų archainių garsų sukeltos vibracijos dovanoja vidinės laisvės pojutį, suteikia naują energiją gyventi. Tiek emociniame, tiek fiziniame lygyje jaučiama harmonija, kuri yra taikos, ramybės ir savigydos rezultatas, stimuliuojama imuninė sistema, pagerėja savijauta, didėja mūsų savaiminio sveikimo sugebėjimai. Jūs turėsite galimybę kiekviena savo kūno ląstele patirti garsų ir tonų regeneruojantį ir atstatantį poveikį, subalansuoti proto veiklą ir nukreipti gyvenimą pozitivia linkme. Garso maudynių” metu nereikės nieko daryti – tik atsigulti, apsikloti ir leisti sau atsipalaiduoti, būti archainių muzikinių instrumentų garsuose, keliauti su jais į sakraliausias savo sielos gelmes.Užsiėmimo kaina 5 eur. Registruotis iš anksto SMS tel.861142327

_______________________________________________

 Mokymai, parengti pagal Samadevos jogos universiteto programa (Samara joga)

 antradieniais 17.30 val.

 Samadevos judesių eufonija arba Samara joga kilo iš judesių mokslo, jau šimtmečiais praktikuojamo kaip Taiči, Cigun, Joga , bei naujesnių metodų euritmijos ir strečingo (tempimo). Ši švelni psichofizinė praktika naudingai veikia organus, raumenis, koncentraciją, atmintį ir bendrą fizinę ir psichologinę pusiausvyrą. Daugiau skaityti skiltyje "Samara joga".

Būtina registruotis tel. 868041051, instruktorė Irena
_____________________________________________________

 Naujovė studijoje „Sielos harmonija“chashi tibet

Išskirtiniai, atstatantys jegas bei atpalaiduojantys Dainuojančių Tibeto dubenų masažai - puiki dovana sau ir brangiems Jums žmonėms, būdas pamiršti kasdieninius rūpesčius ir pasinerti į raminantį garsų ir vibracijų jūrą. Naujas unikalus garso terapijos metodas sugrazįnantis sielos ir kūno harmonijos pojūtį,sveikatinantis žmogų, panaudojamas kaip būdas įveikti stresą, nėrimą ir pajausti gilią vidinę ramybę. Harmoningas grojančių dubenų skambėjimas sukelia tam tikrą vibracijų dažnį palankiai veikiantį visas žmogaus sistemas: nervų, imuninę ir kt. 

Daugiau skaityti apie masažus skiltyje "Naujenos", „Dainojančių Tibeto dubenų masažai"

 Dainuojančių Tibeto dubenų masažų dovanų kuponų kaina 15 eur -40 min., 25 eur -1 val.

______________________________________________________

In-joga ketvirtadieniais 17.30 val.poza ant tiltelio

vienodai gerai tinka pradedantiesiems ir pažengusiems.

Jūs žymiai pakelsite energijos lygį, išmoksite atsipalaiduoti asanų atlikimo metų, tapsite ramesni ir harmoningesni, patirsite psichologinio komforto būseną.

In-joga rami ir meditacinė jogos forma, vienas iš būdų praktikuoti Hatha (Saulės ir Mėnulio joga), atitinkantis daoistiniam principui IN , priešingam JAN. Musų šiolaikinis pasaulis perpildytas aktyvios JAN energios: judėjimas, greitis, stresas, karjera, konkurencija, įtampa. Tai atsispindi ir dabartinėje jogos praktikoje, kurioje dažnai dominuoja principas Jan: greitas asanų atlikimas, jėgos pozos, dinamiškumas, intensyvus kūno treniravimas. Praktika In (Mėnulio) joga kompensuoja įtemptą gyvenimo ritmą, moko ramybės ir atsipalaidavimo, harmonizuoja žmogų.

Skaityti apie metodo privalumus ir poveikį skiltyje "In-joga".

Naujausi straipsniai

  • Dmitr Trockij psichosomatika (video)

    Antsvorio priežastys ir kai pagerinti savo išvaizdą (video)

  • IŠMOKIME ĮSIKLAUSYTI Į SAVE
  •  Filmo „Pirmasis kvėpavimas“ pristatymas - peržiūra lapkričio 4 d. (šešt.) 17:00-19:30 val.       Projektas "Gyvenk sveikai", remiamas Šiaulių  miesto savivaldybės sveikatos skyriumi. Kviečiame spalio 10 - Pasauline psichinės sveikatos diena į nemokamus sveikatinimo renginius: 16.00 val - 17.20 vyks Atsipalaidavimo joga, gilios relaksacijos pamoka. Jos metu atsikratoma streso, įtampos, normalizuojasi kraujospūdis, vyksta gilūs  organizmo atsistatymo procesai. Gulintis žmogus pradeda jausti savo kūno ir proto harmoningą vienovę. 19.00 -20.00 val. vyks garso terapija- Maudynės Gongų garsuose. Tai puikus atsipalaidavimo būdas, kai  juntama ramybės bei proto tylos būsena, atsipaliaduoja kūnas, nervų sistema,  aktivuojami naturalūs pasveikimo procesai.  Po seanso žmogus jaučiasi  psichologiškai pailsėjęs ir atsigavęs. ______________________________________________________  Senjorų…

Vytis Zabulėnas – Lietuvos jogos asociacijos steigėjas ir pimininkas, rytų gimnastikos ir kovos menų treneris, Lietuvos karatė sunkaus svorio čempionas, VšĮ „Kauno jogos studija“ įkūrėjas ir direktorius, tarptautinių ir Lietuvos jogos seminarų, projektų organizatorius ir vykdytojas. Sportuojantis visuomenės veikėjas mielai sutiko pasikalbėti ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.
 
Domisi nuo pat vaikystės
 
Joga ir kovos menų sportu Vytis sako susidomėjęs dar visai vaikystėje. „Būdamas 5 metų, kino teatre pirmą kartą pamačiau filmą apie jogus. Rodė jų daromus pratimus, kaip jie stovėjo ant galvos. Tai mane sužavėjo, todėl tiesiog „beždžioniavau“ visus matytus pratimus. Lankstumas buvo geras, todėl jokio persilaužymo ir nebuvo. Šie užsiėmimai pas mane tobulinami nuo vaikystės, tad ir ant galvos stovėti neteko mokytis iš naujo – tiesiog visada man pavykdavo“,– šypsosi pašnekovas. Paklaustas, iš kur gaudavo informacijos tobulinimuisi, žinomas jogos mokytojas neslepia, jog informacija nebuvo taip lengvai prieinama, kaip dabar. „Buvo tokios plonos rusų profesorių išleistos knygelės apie sveiką gyvenseną, sporto ir mitybos įtaką gyvenimo kokybei. 10–11 klasėje perskaičiau jas visas. Dar tada atėjo suvokimas, kad mūsų kūnas yra mūsų gyvenimo būdo pasekmė. O kai buvo atgauta Lietuvos nepriklausomybė, tada jau buvo lengviau, informacijos daugiau. Važiuodavome tobulintis pas užsienio mokytojus, ir šiai dienai turime sukaupę bagažą.“
 
Mūsų visuomenė serga
 
„Įvertinus mentalinę, socialinę žmonių sveikatą, šiai dienai, deja, reikėtų konstatuoti, jog mūsų visuomenė serga. Ir jeigu į tos visuomenės tarpą papuola sveikas individas, į jį žiūrima būtent kaip į sergantį, o ne atvirkščiai. Labai gerai tai galime visi pajusti, pabuvę ilgesnį laiką ne Lietuvoje. Atkreipkime dėmesį, kaip jaučiamės, kaip bendraujame su kitais. Tuomet grįžę į Lietuvą nesuprantame, kodėl į mus žiūrima kitaip, bet galiausiai per keletą dienų vėl adaptuojamės prie „lietuviško klimato“,– juokiasi Vytis. Treneris įsitikinęs, kad mūsų klimatas, ekonominė ir socialinė padėtis labai įtakoja mūsų savijautą. Todėl tenka gelbėtis visais įmanomais būdais. „Ar žinojote, kad Skandinavijos šalys naudoja labai daug apšvietimo, t.y. dirbtinos šviesos, ir tokiu būdu kompensuoja klimatinį šviesos stygių. Kadangi mes taupome elektros energiją, todėl šviesos turime ieškoti savyje.“
 
Alkoholio klausimas
 
Nerūkantis ir nevartojantis alkoholio vyras į tai žiūri paprastai: „Juk pavartojęs alkoholio nesi sąmoningas. Vadinasi, nesi savimi. Aš be alkoholio daug laimingesnis, linksmesnis ir labiau atsipalaidavęs. Alkoholis suteikia apkvaišimo jausmą, o ne atsipalaidavimo. Alkoholis man trukdo džiaugtis gyvenimu. Be to, dauguma žmonių supranta, jog alkoholis kenkia sveikatai. Todėl jeigu nevalgome plytų, tinko, tai kodėl geriame nuodus ir naikiname savo organizmą? Jeigu žinome, kad kenkia, jeigu galime to išvengti, todėl kam mokėti pinigus tam, kad save po truputį susinaikinti? Šimtaprocentinė kvailystė.“
Visgi žinomas vyras pripažįsta, kad tai kiekvieno asmeninis reikalas, ir kiekvienas yra atsakingas už savo likimą. „Anksčiau aš norėjau gyventi iki 100 metų. Bet neseniai nusprendžiau gyvenimo trukmę pailginti“,– juokiasi pašnekovas. „Kadangi pagal rytų filosofiją 108 yra šventas skaičius, tai noriu gyventi iki 108 metų. O 109-ieji metai būtų padovanoti Dievui. Todėl turėdamas tokį galutinį tikslą, darydamas kiekvieną veiksmą paprasčiausiai įvertini, ar tai tau padeda, ar trukdo. Pavyzdžiui, susierzini darbe, naktį neišsimiegojai, ir jau matai, kad save naikini, kad tai tave tolina nuo pasirinkto tikslo. Tuomet tempą sulėtini, atsisakai kai kurių dalykų. Taigi, nematau tikslo kažkur skubėti, verstis per galvą dėl papildomo šimto litų, nes taip galiu sunaikinti milijardus neuronų. Dėl to niekada nedariau karjeros – man patinka gyventi taip, kaip dabar. Dėl to ir laisvalaikio neturiu, nes mano laisvalaikis yra mano darbas ir atvirkščiai“ – šypsosi jogos mokytojas.
 
Žmogus – kaip kompiuteris
 
Paklaustas apie visapusiškos harmonijos sukūrimą ir išlaikymą, Vytis pateikia paprasčiausią pavyzdį: juk žmogus – kaip  kompiuteris. „Bet kokia materija susideda iš trijų komponentų: medžiagos (žaliavos), energijos  ir informacijos. Taigi kompiuteris susideda iš: medžiagos (jo metalinė dalis – klaviatūra, procesorius, monitorius); energijos (kol kompiuteris negauna 220V, tol jis neveikia); informacijos (be programinės įrangos kompiuteris niekam tikęs). Taip pat ir žmogus, kurį sudaro medžiaga (kūnas), energija (siela), informacija (protas). Negalima teigti, kad žmogų sudaro fizinis kūnas, juk žmogų sudaro visi trys komponentai, kurie turi sąveikauti tarpusavyje. Jeigu kompiuterio klaviatūra nusitrynusi, susidėvėjusi ar sulūžusi, tai pakeitus ją nauja viskas finkcionuos taip pat, kaip ir turėtų. Kitaip tariant, be klaviatūros kompiuteris vis tiek gali užduotį atlikti teisingai ir klaidų nepadarys. Na o jeigu programinė įranga su virusu, tai kompiuteris gali visiškai „užlūžti“, ir visai nesvarbu, kad jis bus pagamintas iš naujausių dalių. Turint sveikas kompiuterines dalis, veikiančią programinę įrangą, negausime nieko be energijos. Prilyginkite tai žmogui ir gausite absoliučią gyvenimo tiesą.“ Paprašytas pateikti geriausią receptą, kaip tą sąveiką palaikyti, treneris neabejodamas atsako: „Joga. Jogos metodikos išdirbtos per tūkstančius metų. Fiziniai pratimai, kvėpavimo technikos, tuomet ir proto valdymas. Valdant savo protą žmogaus galimybės tampa beribės. Šioje vakarų civilizacijoje mes dažniausiai susitapatiname su savo „antpečiais“. Pavyzdžiui, „aš esu gydytojas, aš esu direktorius, aš esu policininkas“. Tai būtų tas pats, jeigu mūsų kompiuteris sakytų „aš esu excel‘is“,– juokiasi Vytis ,–„Jogas ar išminčius tą vakarietį turėtų pamokyti, jog žmogus turi neišmatuojamas galimybes. Ir tik nuo paties žmogaus priklauso jo likimas. Dabar įsivaizduokite, kokią žalą žmogus pats sau padaro, sakydamas „aš esu ligonis“. Vadinasi, jo programinėje įrangoje nebelieka vietos sveikimui ar sveikam požiūriui į save. Viskas, ką girdi jo kompiuteris, yra „aš esu cukrinis diabetas“. Tai kaip įmanoma tokiam žmogui padėti? Pirmiausia, jam reikia geros antivirusinės programos“,– tvirtina jogos meistras.
 
Gyvenimas – individualus
 
Paklaustas apie mitybos įtaką sveikatai, sportininkas pabrėžia, jog mitybos įtaka yra didžiulė, tačiau reikia rinktis individualiai. „Palyginkite, kiek ir kokio maisto reikia sportuojančiam vyrui, kokio – pensininkui, ir kiek ir kokio – maitinančiai motinai. Jeigu būtų universali sveikatinanti dieta, tai visi taip ir maitintumėmės. Dabar turėtumėme maitintis atsižvelgiant į savo klimatines sąlygas, savo amžių, užimtumą ir fizinį aktyvumą. Pusantro tūkstančio metų senumo jogos knygose parašyta, jog bet kokie kraštutinumai mityboje vengtini“,– įsitikinęs pašnekovas.
Lietuvos jogos asociacijos pirmininkas pataria, kad žmonės bent šiek tiek sustotų, apsidairytų, susimąstytų. Jis mano, jog anksčiau domėjimasis sveika gyvensena buvo užėjęs tarsi banga, tačiau ekonominė krizė tą pristabdė. „Pažįstami sako, jog dabar neturi kada pasidomėti sveikata ar gyventi ramiau, nes reikia daug dirbti, atstatyti finansinę būklę. Ir jie dirba iš savo sveikatos rezervo. Juk pirmiausia reikia užpildyti savo kuro baką (sveikatos potencialą), ir tik tuomet eiti dirbti. Jis tarsi sako: „neturiu kada užsipilti kuro, nes dar reikia toli nuvažiuoti“ Argi ne paradoksas?
Ajurveda sako, jog žmogus sveikas yra tada, kai jis yra laimingas. Todėl linkiu atrasti savo sveikatos formulę, išmokti valdyti savo protą ir intuiciją, ir taip pasiekti begalinių rezultatų.“, – pokalbį užbaigia Vytis Zabulėnas.
***
Straipsnis parengtas vykdant 2013-ųjų – Sveikatingumo metų sveiko gyvenimo pavyzdžių projektą „Aš – už sveiką Lietuvą“ , Evelina Valiulytė, www.sveikuoliai.lt. Nuotraukos: V. Zabulėno asmeninis archyvas.
[/pb_text][/pb_column][/pb_row]

Kontaktai

Sielos harmonija

  • Adresas:  Vasario 16-osios g. 44,  3 aukštas, Šiauliai

  • Telefonas:  861142327

Rekomenduojame

Go to top